Új arcok az élen a 4. nap végén

Erős szél várta a 4. versenynap reggelén a Groupama 420 és 470 junior Európa-bajnokság versenyzőit.

A nyáron jellemzően inkább gyenge szeles júliusi reggelen a napi előrejelzést meghazudtoló 20 csomó feletti szélben siklathattak ki a hajók a kikötőből, amely aztán bizonytalanabb, gyengébb és forgolódóbb lett mire elrajtolhattak az aznapi első futamok. A 12 csomóval induló szél később fokozatosan 6-10-re csökkent. Ám ezen a napon mégis sikerült minden csoportnak három-három futamot megrendezni, amelyek pedig átalakították a sorrendeket.

A 420-as pálya főrendezője Rauschenberger Miklós mesélte a 4. versenynap eseményeiről: „Reggel 9-kor jó kis északi szélben mentünk ki a vízre, és ebben le is ment egy-egy futam mindkét pályán. Amikor a másodikat elindítottuk már sokat gyengült, és mutatkoztak annak a jelei, hogy ki fog pukkadni. Ez meg is történt.

Mindkét pályán módosításokkal sikerült „megmenteni” az Arany csoportok futamait, de a többiekét már törölni kellett.
Emiatt a befutó miatt különösen a 470-es osztályban sok óvást adtak be a versenyzők, amelyek elsősorban jogorvoslati kérelmek, mert abban a kicsit erőltetett futamban a befutó szakaszon felborultak a kialakult sorrendek.

Ám ezután megjött egy délies, 210-220 fokról fújó 8-12-14 csomós szél, amelyben kis várakozás után meg lehet rendezni mindenkinek a mára tervezett három-három futamhoz még szükséges meneteket.

Vagyis volt két, illetve három nagyon jó futam a mezőnyöknek, és az Arany csoportoknak két kiváló, valamint egy kissé véleményes…”

Nyílt 420
Ugyanaz a három páros vezeti a mezőnyt, csak felcserélődtek köztük a helyek. Az izraeli hajó a nekik kedvező szélben elért 3., 1., 1., helyezésekkel az élre ugrott. A versenyt ugyan egy 21. hellyel kezdték, de azóta sorra nyerik a futamokat.

A trükkös szél még egy hellyel hátrébb, az összetett hetedikre  kényszerítette az argentín bajnok Fausto Cruz Peraltát és Martin Arroyo Verdit. 420-as VB, majd ez a junior EB részvétel, plusz a kettő közötti kemény  edzések Olaszországban kihajtotta a lelküket is.

"Nagyon fáradtak vagyunk, mégis élvezzük az egészet. Nagyon más itt, mint San Remóban volt.” mondja Arroyo a múlt havi 420 világbajnoksághoz hasonlítva ezt a versenyt. „Ezen a tavon rövidek a hullámok, nagyon sok a szélforduló. Nehéz itt vitorlázni.”

Két éve mennek együtt és dobogóra vágynak, amivel biztosíthatnának maguknak egy helyet az Új-Zélandi 2016-os ifjúsági világbajnokságra.

Argentínában a klubunkban minden hétvégén edzünk. Sokat tanultunk az ellenfeleinktől a 420-as vébén. A fő célunk az ifjúsági világbajnokság. Ezért edzünk, ezért élünk. Tavaly 2 pont hiányzott a kvalifikációhoz, így most idén csakazért is el kell érnünk, amit akarunk. Auckland nekünk kedvezően szeles hely, ezért reméljük, hogy most sikerül eljutnunk arra a versenyre”

A kvalifikációs futamok után Arany csoportba került Wolf - Csébfalvi kettős még nem találta a helyét a mezőnyben így nem sikerült feljebb kerülni a ranglétrán.

A lányoknál szorosabb lett a női junior Európa-bajnoki címért folyó versengés. Az olasz Veronica Ferraro - Giulia Lerardi és a lengyel Julia Szmit - Hanna Dzik kettős egymást hajtva futott be a célba a 8. és a 9. futamon is. Összetettben az olaszok most 10-ek, a lengyelek pedig előttük vannak a 9. helyen.

Ma buta hibákat vétettünk.” mondja Szmit. “Holnap viszont a legjobb tudásunkat adjuk majd.”

Az Ezüst csoportban versenyző magyarokról  Takácsy Levente írta: "A Nyári-Pertl páros stabil vitorlázással egymás után  két 15. helyett szerzett az ezüst csoportban.
Az U17- eseink között ma is a Kocsis-Pavlik páros bizonyult a legeredményesebbnek, háromszor végeztek a mezőny első felében."