Ifi ranglista eredmények 2009

  1. október 24-én, szombaton tartotta a díjátadó ünnepségét a Magyar Vitorlás Szövetség a 2009. évi serdülő, ifjúsági és junior ranglista díjazottak számára Balatonalmádiban, a Ramada Hotelben.



    A több száz fiatal vitorlázó közül idén nagyon sokan értek el kiemelkedő eredményeket nemzetközi versenyeken is, ők különdíjban részesültek. A Magyar Vitorlás Szövetség emellett elismerő díjakat adott át a gyerekekkel foglalkozó edzőknek is.



     

    A ranglista eredmények alapján az egyes hajóosztályok dobogósai:

     

    1. OPTIMIST


    1. Vadnai Benjamin (329,8 p) Balatonfüredi Yacht Club

    2. Gyapjas Balázs (309,6 p) Balatonfüredi Yacht Club

    3. Gyapjas Zsombor (307,6 p) Balatonfüredi Yacht Club

    Legeredményesebb serdülő versenyzője

    Gyapjas Zsombor (307,6 p) Balatonfüredi Yacht Club

    Legeredményesebb leány versenyzője

    Előházi Dorottya (277,6 p) Keszthelyi József Attila Vitorlás SE

    Legeredményesebb első éves versenyző

    Szilasi Bence (151,2 p) Kereked Vitorlás Klub

     

     

    2 .CADET

    1. Bors Máté – Kanyicska Márk (97,8 p) Tihanyi Hajós Egylet

    2. Weidinger György – Horváth Balázs ( 83,4 p) Tihanyi Hajós Egylet

    3. Munka Márton – Kratzl Anna ( 72,8 p) Tihanyi Hajós Egylet

    Legeredményesebb serdülő versenyző

    Bors Máté (kormányos) Tihanyi Hajós Egylet

    Kanyicska Márk (legénység) Tihanyi Hajós Egylet

    Legeredményesebb leány versenyző

    Kristóf Júlia (kormányos) (66,8 p) Balatonfüredi Yacht Club

    Kratzl Anna (legénység) (72,8 p) Tihanyi Hajós Egylet

     

     

    3. LASER 4.7

    1. Péch Fanni (72,4 p) RIVE ( Révfülöp)

    2. Szigeti Maxim (69,4 p) Velencei-tavi Vizisport Iskola

    3. Huszka Mátyás (61,8 p) Balatonfüredi Yacht Club

    Legeredményesebb leány versenyző

    Péch Fanni (72,4 p) RIVE ( Révfülöp)

     

     

    4. LASER RADIÁL

    1. Bathó Péter (117,0 p) Balatonfüredi Yacht Club

    2. Mátyás Viktor (103,0 p) Tihanyi Hajós Egylet-Agárd

    3. Böröcz Bence (102,6 p) Balatonfüredi Yacht Club

    Legeredményesebb leány versenyző

    Nyulasi Anna (60,2 p) Velencei-tavi Vizisport Iskola

     

    5. KALÓZ ifjúsági

    Miklós Tamás – Fluck Réka Vízügy SC

     

     

    6. 420 ifjúsági

    1. Grams Dominik – Petrahai Gergely (87,4 p) Tihanyi Hajós Egylet

    2. Főldesi Péter– Borsos Dániel (70,0 p) Tihanyi Hajós Egylet

    3. Gond Gergely – Szellem Balázs (56,8 p) Tihanyi Hajós Egylet

    Legeredményesebb leány versenyzők

    Weinber Zsófia – Túri Petra (43,2 p) Balatonfüredi Yacht Club

    Legeredményesebb első éves egység

    Főldesi Péter– Borsos Dániel (70,0 p) Tihanyi Hajós Egylet

     

     

    7. LASER junior

    1. Kaiser Kristóf (44,0 p) Balatonfüredi Yacht Club

    2. Tomai Balázs (33,6 p) Balatonfüredi Yacht Club

    3. Erdélyi Gábor (30,9 p) TECON SE

     

     

    8. FINN junior

    1. Hirschler Richárd (106,0 p) Soproni Építők SK

    2. Haidekker Elemér (104,0 p) Almádi Yacht Club

    3. Pay’r Egon ( 89,0 p) Spartacus Vitorlás Egylet

     

     

    9. 470 JUNIOR

    1. Szigeti Botond – Joó Kristóf (48,9 p) Balatonfüredi Yacht Club – Spartacus Vitorlás Egylet

    2. Váradi Imre – Serke Áron (46,3 p) Balatonfüredi Yacht Club

    3. Lillik Péter - Lillik Ákos (30,5 p) Tihanyi Hajós Egylet

    Legerdményesebb leány versenyzők:

    Karácsony Réka – Loidl Nóra Nitrokémia Vitorlás Klub

     

     

     

    Különdíjak

     

    Majthényi Zsombor vándordíj: Vadnai Benjamin (optimist) BYC
    /Edzők szavazatai alapján a legjobb versenyző/ 


    Dulin díj: Gyapjas Zsombor (optimist) BYC
    /A legeredményesebb (ranglista) serdülő versenyző/


Laser vándordíj: Berecz Zsombor (laser) YBC

/Az osztályszöveség elnöksége ítéli oda/


 

Kiemelkedő nemzetközi eredményért az alábbi versenyzők kaptak különdíjat:

 

Optimist :

Vadnai Benjamin                                                                     EB 2. hely (147 versenyzőből)

Gyapjas Balázs                                                                        EB 20. hely (147 versenyzőből)


 

Cadet :

Bagyó Áron - Polgár Lukács                                                  EB 20. hely (111 versenyzőből)

Bors Máté - Kanyicska Márk                                                  EB24. hely (111 versenyzőből)

Weidinger György - Horváth Balázs                                     EB 31. hely (111 versenyzőből)

Munka Márton - Kratzl Anna                                                   EB 43. hely (111 versenyzőből)

 

Laser 4.7

Péch Fanni                                                 EB lány 10. hely (82 versenyzőből)

Bathó Péter                                                EB 39. hely (148 versenyzőből, 16 év alatt 11. hely)

Mátyás Viktor                                              EB 58. hely (148 versenyzőből, 16 év alatt 20. hely)

Huszka Mátyás                                          EB 70. hely (148 versenyzőből, 16 év alatt 26. hely)

 

Laser Radiál

Bathó Péter                                                EB 19. hely (196 versenyzőből, 17 év alatt 3. hely)

Mátyás Viktor                                              EB 57. hely (196 versenyzőből, 17 év alatt 11. hely)

 

420

Rozsnyay Domonkos - Czeizel Jonatán                                     EB 7. hely (118 versenyzőből)

Grams Dominik - Petrahai Gergely                                             EB 9. hely (118 versenyzőből)

Gráfel Vince - Doubravszky Bálint                                                EB 19. hely (118 versenyzőből)

Földesi Péter - Borsos Bálint                                                        EB25. hely (118 versenyzőből)

 

Lase St. Ifi.

Kaiser Kristóf                                             EB 28. hely (122 versenyzőből)

 

Finn junior

Bakóczy Róbert                                         VB 9. hely (52 versenyzőből)

                                                                     Laser R. ISAF YOUTH 25. hely (53 versenyzőből)

 

470 junior

Váradi Imre - Serke  Áron                                           VB 26. hely (54 versenyzőből)

Szamódy Tamás - Bárdos Mihály                            VB 27. hely (54 versenyzőből)

                                                                                        EB 11. hely (92 versenyzőből)

Karácsony Réka - Loidl Nóra                                    VB női 13. hely (25 versenyzőből)

                                                                                        EB absz. 36. hely (92 versenyzőből, női 6. hely)

 

 

 

Elismerésben részesített edzők:

 

Csomai József (Balatonfüredi Yacht Club)

Gerencsér Gergő (Tihanyi Hajós Egylet)

Goszleth Marcell (Spartacus Vitorlás Egylet)

Hodács Attila (Nitrokémia Vitorlás Klub)

Kutassy László (Balatonfüredi Yacht Club)

Regős Attila (Alba Regia Sport Club)

Sipos Péter (Alba Regia Sport Club)

Szépfy Zsombor (Spartacus Vitorlás Egylet)

Tímár Péter (THE-Agárd)

Török Péter (Révfülöpi Iskolai Vitorlázó Vizimentő és Korcsolyázó Egyesület)