Így búcsúzott a Nagyhajós Bajnokság - győztesek, érmesek, drukkerek, rendezők

Vasárnap már nem volt futam az erős szél miatt a Nagyhajós Bajnokságon, így előrébb hozták a díjátadót. Ahol a következők történtek - képsorozat kommentár nélkül, valamint a bajnokság győzteseinek és érmeseinek névsora. 

A bajnokok és érmesek listája osztályonként

70-es cirkáló
1. Capella (kormányos: Pomucz Tamás)
2. Irokéz (kormányos: Bartos Zoltán)
3. Pannónia (kormányos: Jordán Balázs)

30-as cirkáló
1. Regulus (kormányos: Ainslie Ian Richard)
2. Mágia (kormányos: Dulin György)
3. Aurora Group Team (kormányos: Németh Péter)

50-es cirkáló
1. Fortuna (kormányos: Kis-Szölgyémi Ferenc)
2. Indián (kormányos: Süli András)
3. Parti Szél (kormányos: Fináczy Péter)

Európa 30-as
1. Zarándok (kormányos: Kajner Gyula)
2. Fiskális (kormányos: Sárközy András)
3. Buddhajó (kormányos: Bodnár Balázs)

Regina
1. Amitié (kormányos: Holczhauser András)
2. Szirákó (kormányos: Jakab László)
3. Moby Dick (kormányos: Hegyi Dénes Márton)

Sudár Regatta
1. Josephine (kormányos: Gömbös Lóránd)
2. Pontilla (kormányos: Vígh András)
3. Kiskovács (kormányos: Kovács Zoltán László)

Sudár Sport
1. Sáfrány (kormányos: Lám Dénes)
2. Sudár Uno (kormányos: Szenczi Zalán)
3. Bluebánat (kormányos: Hainzmann Ákos)

11m One Design
1. Obsession (kormányos: Czap Zoltán)
2. Fortély (kormányos: Mucsi László)
3. Inhaca3 (kormányos: Kálóczy Antal)
(11m One Design osztályban a Nagyhajós Bajnokságon két norvég - Watergate, Inchiban - és egy svéd – Xthyra - egység is indult. A nemzetközi értékelés szerint az első lett a Watergate (kormányos: Erland Munkeby) második az Inchiban (kormányos: Thomas Hogones) harmadik a pedig a magyar bajnok, Obsession lett.

Elliott 770
1. Bootytime (kormányos: Koncz Ádám)
2. Lurkó (kormányos: Litkey Csaba)
3. il Gatto: (kormányos: Nagykovácsy Tibor)

Nautic 311
1. Mahimahi (kormányos: Borsos Ernő)
2. Fanatic (kormányos: Jánoky László)
3. Szent Ágota (kormányos: Bimbó Beáta)

25-ös jolle
1. Offroad (kormányos: Büki Gábor)
2. Fabatka (kormányos: Kalfsbeek-Dobóczi Anna)
3. Orion (kormányos: Kató Bálint)

15-ös túrajolle
1. Bobó (kormányos: Barcza György)
2. Meléna (kormányos: Mireider Ádám)
3. Csér (kormányos: Miklós Tibor)

Scholtz 22
1. Hakuna Matata (kormányos: Gecse Balázs)
2. Metálka (kormányos: Majoross Bea)
3. Aventura (kormányos: Veisz Miklós)

Fotók: Szántó Áron / Magyar Vitorlás Szövetség