Caprine Kupa 2011 beszámoló

Hétvégén lezajlott a BS-Fűzfő Vitorlás Klub rendezésében a Caprine Kupa ifjúsági ranglista verseny, 160 versenyző részvételével.

Pénteken a 9:30-kor kezdődő Megnyitó ünnepségen már látszott, hogy halasztással indul a nap, így jégkrémet adtunk a versenyzőknek és az edzőknek az Algida jóvoltából.
Sajnos egész nap a parton maradtunk, mert tükörsima volt a Balaton felülete.
Virsli- és üdítőparty következett a másnapra halasztás után, és a veszprémi Partfish együttes koncertje zárta a napot.
Szombaton 5-6 csomós szél fújt reggel, így a Rendezőség 9:15-kor vízre vitte a 138 hajóból álló mezőnyt.
Mire a rajteljárás megkezdődhetett volna, a szél teljesen legyengült, így halasztás következett.
Hogy elviselhetővé tegyük a várakozást, jégkrémet osztottunk a versenyzőknek és edzőiknek. Pár óra vízen halasztás után parti halasztással folytattuk a napot.
16:30-ig vártunk, de a szél sajnos nem érkezett meg, így ismét halasztás következett, ezúttal vasárnap reggel 8:30-ra.
A gyerekek körében nagyon népszerű tombolasorsoláson támogatóinknak köszönhetően az összes versenyző örülhetett valamilyen nyereménynek.
Vacsorára ragulevest és túrógombócot kaptak a résztvevők és kísérőik is.
Miután jóllakott mindenki, viszonylag korán kiürült a fűzfői kikötő.
Mivel egyértelmű volt mindenkinek, hogy korán kell kelni ahhoz, hogy esélyünk legyen futamot rendezni, vasárnap reggel 7:30-kor zokszó nélkül indult el vízre a mezőny.
8:30-kor elrajtolt a 420, majd őket követte a többi hajóosztály is. Sajnos az Optimisteknek nagyon legyengült a szél, így csak öt hajó ért célba, akik közül ráadásul az egyik korai rajtos is volt.
Ezek után nem volt mit tenni, vízen halasztott a Rendezőség, tekintve azt is, hogy a 420 hajóosztálynak még egy futam kellett volna ahhoz, hogy a Füreden elkezdett Országos Bajnokság érvényessé váljon.
Az Almdudlernek köszönhetően a vízi halasztás ideje alatt minden résztvevő kapott egy palackkal az alpesi üdítőből.
14:00-kor vetett véget a várakozásnak a Rendezőség, egyébként ekkor már csak a mezőny töredéke várakozott a közelben, a nagy része elindult a part felé.

Kevéssel 16 óra után kezdődő díjkiosztón Szalai László, a Versenybíróság elnöke elemezte az Optimist futamot, majd megkezdődött az eredményhirdetés.
Az érmek átadását követően kisorsoltuk a fődíjat, a Caprine kerékpárt, amit Bihary Dániel nyert meg.
A díjkiosztó után az utolsó adag jégkrémet is megették a gyerekek, majd hazaindult mindenki.
Köszönjük támogatóinknak, hogy sikerült megrendezni a versenyünket!
Támogatók:  Festina, Caprine, Almdudler, Algida, Provident, Ordana Sport, Veenstra Jankó, MKB, Haribo