Workumban Bányai Attila 6. helyen áll
2016. Máj. 08. 09:09Szombaton Workumban a Dutch Youth Regattán az első öt futam eredményei alapján osztották csoportokba a versenyzőket, vagyis már túl a selejtezőkön a döntő futamok zajlanak.
A magyar optimistesek nagyszerűen szerepelnek, hiszen a csapat java az Arany csoportban van, és nincs közülük senki az utolsó, hetedik csoportban.
A 394 hajós Optimist mezőnyben a harmadik versenynapon Bányai Attila feljött a 6. helyre! Nagy Bendegúz pedig 25 helyet lépett előre az Arany csoportban vitorlázott négy futammal a selejtezőkben elért eredményéhez képest. De a többiek is általában megtartották helyezésüket vagy javítottak valamelyest.
Az összetett verseny teljes eredménylistája itt található: http://www.dutchyouthregatta.org/Results/Results-2016
A magyarok eredményei az utolsó versenynap előtt:
Arany Csoport (1-57. helyig) | ||||||||||||
Hely. | Versenyző | pont | I. | II. | III. | IV. | V. | VI. | VII. | VIII. | IX. | X. |
6. | Bányai Attila | 73.0 |
10 |
(UFD) |
12 |
3 |
1 |
1 |
6 |
26 |
4 |
10 |
16. | Nagy Bendegùz | 125.0 |
13 |
(22) |
3 |
5 |
11 |
12 |
28 |
8 |
27 |
18 |
17. | Lászlófy Ábel | 128.0 |
2 |
5 |
2 |
16 |
2 |
(32) |
4 |
47 |
10 |
40 |
23. | De Jonghe Arthur | 145.0 |
2 |
6 |
5 |
5 |
11 |
(17) |
47 |
45 |
12 |
12 |
39. | Jeney Máté | 169.0 |
8 |
11 |
4 |
(31) |
7 |
10 |
34 |
50 |
15 |
30 |
42. | Lászlófy Levente | 176.0 |
(20) |
1 |
15 |
14 |
8 |
7 |
10 |
49 |
14 |
UFD |
51. | Szabó Roni Oszkár | 204.0 |
12 |
14 |
1 |
5 |
(22) |
7 |
44 |
46 |
17 |
UFD |
Ezüst Csoport (58-112. helyig) | ||||||||||||
Hely. | Versenyző | pont | I. | II. | III. | IV. | V. | VI. | VII. | VIII. | IX. | X. |
22. | Kovács Attila | 163.0 |
7 |
(UFD) | 16 | 2 | 14 | 10 | 54 | 16 | 7 | 37 |
Bronz Csoport (113-168. helyig) | ||||||||||||
Hely. | Versenyző | pont | I. | II. | III. | IV. | V. | VI. | VII. | VIII. | IX. | X. |
7. | Papp Péter | 168.0 |
41 |
2 | (BFD) | 12 | 18 | 26 | 3 | 10 | 32 | 24 |
10. | Tóth Hanna Panna | 172.0 |
16 |
15 | 15 | (35) | 30 | 19 | 27 | 13 | 21 | 16 |
19. | Arányi Barna | 195.0 |
13 |
4 | 25 | 23 | 20 | (33) | BFD | 11 | 35 | 7 |
Smaragd Csoport (169-225. helyig) | ||||||||||||
Hely. | Versenyző | pont | I. | II. | III. | IV. | V. | VI. | VII. | VIII. | IX. | X. |
16. | Rédling Balázs | 233.0 |
20 |
19 | 31 | 28 | 34 | (36) | BFD | 20 | 19 | 5 |
38. | Zolnai Samuel János | 272.0 |
35 |
22 | (45) | 23 | 31 | 22 | 31 | 25 | 41 | 42 |
41. | Sellei Bence | 278.0 |
38 |
21 | (39) | 22 | 29 | 35 | 27 | 28 | 44 | 34 |
42. | Szentiványi András Antal | 281.0 |
(52) |
32 | 29 | 29 | 35 | 15 | 26 | 47 | 25 | 43 |
Elefántcsont Csoport (226-282. helyig) | ||||||||||||
Hely. | Versenyző | pont | I. | II. | III. | IV. | V. | VI. | VII. | VIII. | IX. | X. |
6. | Fodor Ákos | 216.0 |
16 |
35 | 23 | 43 | 31 | (47) | 4 | 1 | 45 | 18 |
34. | Schultz Dániel | 299.0 |
44 |
5 | 32 | 47 | 36 | (51) | 40 | BFD | 14 | 24 |
56. | Ralovich Dávid | 376.0 |
22 |
33 | 27 | (44) | 41 | 25 | DNS | DNS | DNS | DNS |
Gyöngy Csoport (283-339. helyig) | ||||||||||||
Hely. | Versenyző | pont | I. | II. | III. | IV. | V. | VI. | VII. | VIII. | IX. | X. |
4. | Héder Benedek | 239.0 |
21 |
31 | 37 | 49 | (51) | 43 | 9 | 4 | 21 | 24 |
37. | Berry Sára | 329.0 |
39 |
43 | 29 | 46 | (48) | 48 | BFD | 20 | 32 | 15 |
Rubint Csoport (340-394. helyig) | ||||||||||||
Nincs magyar versenyző |