Jó magyar szereplés a Melges 24 holland bajnokságon

5., 6. és 8. helyen végeztek a magyar egységek a European Sailing Series sorozatba tartozó medembliki versenyen

Péntektől három nap alatt nyolc futamot vitorlázott 7 nemzet 18 hajója a medembliki Melges 24 Nyílt Holland Bajnokságon. Minden kiutazott magyar csapat jól helytállt.

Az FGF Sailing Team Bakóczy Róbert kormányzásával az 5. helyen végzett úgy, hogy megnyerték a hatodik futamot, és kétszer értek célba a 2. helyen.

Két ponttal végeztek mögöttük az egyenletesen jó teljesítményt nyújtó Csoltó Ákosék (Ponente), míg a Jedi Business Czégai Péter vezetésével az összetett versenyt a 8. helyen zárta.

A regattát a European Sailing Series-t vezető brit Miles Quinton vezette csapat nyerte a holland Ronald Veraar és a svájci Michael Good által kormányzott hajók előtt.