Újra Budapest Boat Show a Hungexpon
2020. Feb. 26. 22:05Február 27. és március 1. között megint Budapest Boat Show a Hungexpon.
A Budapest Boat Show ünnepélyes megnyitója, február 27-én14.00 órakor, kezdődik a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ, G pavilon színpadán.
A kiállítást Dr. Kollár Lajos, a Magyar Vitorlás Szövetség elnöke és Ganczer Gábor, a HUNGEXPO vezérigazgatója nyitja meg.
Fontos információk
A kiállításra történő belépés megváltozott, – a Hungexpo területén zajló építkezés miatt – az idén kizárólag a III-as Fogadócsarnokon keresztül léphetnek be a látogatók. A szervezők kérik a látogatókat, hogy a korlátozott számú parkolóhely miatt inkább a közösségi közlekedést vegyék igénybe.
A Magyar Vitorlás Szövetség az idén is kiemelt partnere a rendezvénynek, ennek megfelelően a színpadon egymást váltják a sportág kiválóságai.
Színpadi programok
Február 27. – csütörtök
10.00 – 11.00 Budapest Boat Show mozi – 2019 kisfilmek
11.00 – 11.30 Amatőr hajóépítők közössége
11.30 – 12.00 Repülő Hollandi sikerek – Majthényi Szabolcs, Domokos András
12.00 – 12.30 Kékszalag 2020 névadó támogató megállapodás – Magyar Vitorlás Szövetség
12.30 – 13.00 MVSZ Balaton. Másképp! – Hoczhauser András, Szépvölgyi István
13.00 – 13.30 Bahart regatta 2020 – Selfie regatta díjkiosztó
13.30 – 14.00 Airmoniq vitorla szkennelés – Németh Gábor
14.00 – 14.30 MEGNYITÓ – Ganczer Gábor, Kollár Lajos, Vadnai Benjamin, Vadnai Jonatán
14.30 – 15.00 Budapest Boat Show Újdonság Pályázat – díjkiosztó
15.00 – 15.30 Kerekasztal beszélgetés a Újdonság Pályázat díjazottaival – Hajók kategória
15.30 – 16.00 Kerekasztal beszélgetés a Újdonság Pályázat díjazottaival – Kiegészítő kategória
16.00 – 16.30 Három Tuss, avagy egy vitorlázó dinasztia története, könyvbemutató – Tuss Miklós, Toronyi András, Szekeres László
16.30 – 17.00 Az Év hajója: Dehler 30 One Design – Bednár Tibor
17.00 – 17.30 Fodor Ferenc – Út a végtelenbe (könyvbemutató)
17.30 – 18.30 Budapest Boat Show mozi – 2019 kisfilmek, Kékszalag, Fehér Szalag
Február 28. – péntek
10.00 – 11.00 Budapest Boat Show filmvetítés – 2019 kisfilmek
11.00 – 11.30 Amatőr hajóépítők közössége
11.30 – 12.00 Binnen Jolle építés és Európa Bajnokság – Compass Magazin
12.00 – 12.30 Kékszalag 2020 – MVSZ rendezés, Kerekes Kázmér, Fluck Réka
12.30 – 13.00 Négy tó győzelem – Raffica beszámoló, Király Zsolt és csapata
13.00 – 13.30 Hidegen Légió – Balatoni kör (Bagyó Sándor, Gerő András, Tóth Balázs)
13.30 – 14.00 Díszvendég a színpadon – Velencei tó
14.00 – 14.30 NAU 370 The Sailing Class – Temesfői Zénó, Kurucz Sándor
14.30 – 15.30 NAU 370 Magyar Bajnokság 2019 filmbemutató
15.30 – 16.00 Amatőr hajóépítők közössége
16.00 – 17.00 Méder Áron földkerülő FILM bemutató – Méder Áron, Koczkás Sándor (Alex)
17.00 – 17.30 Budapest Boat Show mozi – 2019 kisfilmek
Február 29. – szombat
10.00 – 11.00 Budapest Boat Show mozi – 2019 kisfilmek
11.00 – 11.30 Amatőr hajóépítők közössége
11.30 – 12.00 Magyar tisztségviselők Tokióban – Böröcz Bence versenybíró és Fluck Benedek versenyrendező
12.00 – 13.00 Kékszalag 2020 – kihívók és címvédők
– Decision 35 – Petrányi Zoltán
– Decision 35 – Kaiser Kristóf
– Decision 35 – Litkey Farkas
– Decision 35 – Tisóczki Ferenc
– Decision 35 – Kreskai György
– Ventilo 35 – Petheő Tamás
– Flaar/Pauger 41 – Büki Gábor
– AC 45 Light Wind – Vándor Róbert
– AC 45 Foiler – Milbich András
– Pauger 50 – Józsa Márton
13.00 – 13.30 Nők a vízen (Women On Water)
– Kocka Terézia
– Fehér Boróka
– Michaletzky Luca
– Bernád Barbara
– Kovács Vica
– Rápolthy Edit
13.30 – 14.00 4Ladies Cup – Hungary (Sabján Annamária, Berecz Tímea, Galla Viktória, Tóth Viktória)
14.00 – 14.30 Foiling Balaton 2019-2020
– Lovas Zsolt – Moth
– Kreskai György – Ventilo 28 Foiler
– Horányi-Navy András – KiteFoil
– Bors Máté – WingFoil
– Szamódy Tamás – WASZP
– Munka Márton – WASZP
14.30 – 15.30 Bihari Zsolt (Argo) – négy éves út Európa vizein kajakkal
15.30 – 16.00 Rolex MSR – Wild Joe beszámoló, Józsa Márton és csapata
16.00 – 16.30 Soling sikerek – Litkey Farkas és Varjas Sándor csapata
16.30 – 17.00 29-er sikerek
– Cserép Csaba – elnök
– Jeney Máté, De Jonghe Arthur – versenyzők
– Szabó Roni, Petrányi Botond – versenyzők
– Takácsy Levente, Brencsán Dávid – edzők
17.00 – 17.30 Budapest Boat Show mozi – 2019 kisfilmek
Március 1. – vasárnap
10.00 – 11.00 Budapest Boat Show mozi – 2019 kisfilmek
11.00 – 11.30 Amatőr hajóépítők közössége
11.30 – 12.00 OpenBIC EB és a hajó
12.00 – 12.30 PÖFF modell – utánpótlás a színpadon – Litkey Árpás és tanítványai
12.30 – 13.00 Kötélzet bemutató LakePro Rigging – Weöres Szabolcs, Pécsváradi Ákos
13.00 – 13.30 Vitorlázat bemutató Quantum Sails Hungary – Pécsváradi Ákos
13.30 – 14.00 SUP óceáni átevezés – Rakonczai Gábor, Légrádi Márk
14.00 – 14.30 RS Aero Európa Bajnoki győzelem – Bányai Attila
14.30 – 15.00 BME Solar Boat Team – Napelemes hajóépítés Magyarországon – egy “OKOS” hajó koncepciója
15.00 – 16.00 Csatorna hajózás beszámoló – Kutasi Balázs
16.00 – 16.30 Budapest Boat Show mozi – 2019 kisfilmek
A szervezők a programváltozás jogát fenntartják.