Érdi Mári futamot nyert az Olimpián!

És lejjebb ott olvasható a mai második futam is!!!! Ott sem rossz.

A Riói Olimpián a Laser Radial osztályban Érdi Mári rajt-cél győzelmet aratott a mai első futamon! Folyamatosan növelte az előnyét egyre távolodva az üldözőktől. Hátszélben már 50 méterrel vezetett a londoni olimpiai bajnok Liija Xu és a belga Evi Van Acker előtt.
Hosszú Katinka nyerte így a 400 vegyest!

A cikket szép nyugodtam megírhattam még a futam közben. Most ér célba, tehát nyomom a cikket közlő Entert.... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Részletek - és persze a következő futamról -később! (lásd lejjebb, folyamatosan!)

Finnben Berecz Zsombor 9. helyen ért célba. Ez sem rossz hely, mert a papírforma totálisan felborult már ezen az első futamon, hiszen az argentin Olezza Bazan győzött a török Kaynar és a szlovén Zbogar előtt. Az évek óta szinte verhetetlen világbajnok brit Scott Giles 17. lett, és általában is a mezőny közepén értek célba a legnagyobb esélyesnek tartott versenyzők.

A szél 6-12 csomós volt, rajtnál 160 fokról fújt és 40 fokot fordult a futam végéig 200-ra!

KIEGÉSZÍTÉS 19:29-kor:

Vadnai Benjamin 20. helyen ért célba osztálya 3., a mai első futamán. Ez sem rossz hely, különösen annak fényében, hogy csak a 38. helyen kerülte az első cirkálószakasz végén a bóját a 46 hajós mezőnyben!!!

Folytatás:

(Info: Honlapunk Chrome-ban nehezen frissül. Explorerben jobb nézni emiatt.)

MAI 2. FUTAMOK:

Sajnos a második futamban Berecz Zsombort korai rajt miatt kizárták három vagy négy  másik versenyzővel együtt.
Pedig az élen vitorlázik!
Nyilván nem tudja, hogy kizárták. Micsoda pech! (szóban nem pont ezeket a szavakat használom itt a gép előtt ülve...)

20:10:  Érdi Mári a második futamban a második bóját 4. helyen kerülte!

20.15:  Vadnai Benjamin a Laser Standard mai második futamban az első bójánál 33.

20.18:  Érdi Mári a harmadik bójánál is 4. helyen fordult. A finn Tenkanen vezet az ír Murphy és Liija Xu előtt. Mári mögött 8 másodperccel a dán Rindom, aztán a belorusz Drozdovszkaja, majd Marit Bouwmeester (NED) vitorlázik

20.25: Benji jön előre. a második bóját 26. helyen kerüte.

20.34: Érdi Mári 2. helyen a negyedik bójánál! Vezet Lijia Xu, harmadik Tenkanen, negyedik Rindom. Hátszél és befutó szakasz jön. Mári hátszélben gyors szokott lenni!

20.43: Utolsó bója: Xu vezet, Tenkanen előtt. Mári ötödik de egy másodperc volt a bójáná közte és előtte Rindom illetve Bouwmeester között. Az 5. hely pedig biztos!

20.44: Érdi Mári 5. helyen a célban a mai második futamon. Fantasztikus a lány igaz-e!!!!

EZZEL ÖSSZETETTBEN FELJÖTT A 9. HELYRE!

20.53: Benji 23. az utolsó rövid befutószakaszon. Tíz helyet ezen a futamon is feljebb jött!

20.57: És 22. a célban! Megelőzte az amerikai srácot az utolsó métereken.

Benji négy futam után összetettben 22.

Micsoda remek nap volt, és milyen tökéletes lenne ha Zsombi nem ilyen balszerencsés!!!
Szegény megnyerte volna a futamot. Első helyen ért célba, de kizárták. Bizonyára nem is sejtette. Ez borzasztó érzés, hát még egy olimpián!

Fel a fejjel Zsombi! Ha egyszer ment, megy az százszor is! Holnap is.